ШпанијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Galíndez, 40162, Segovia, Castilla y León: 40162

40162

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Galíndez, 40162, Segovia, Castilla y León
Град :Galíndez
Регионот 2 :Segovia
Регионот 1 :Castilla y León
Земја :Шпанија
Поштенски :40162

Други Информации
Јазик :Spanish (ES)
Регионален Код :ES-SG
ширина :41.08107
должина :-3.81526
Временска Зона :Europe/Madrid
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Galíndez, 40162, Segovia, Castilla y León се наоѓа во Шпанија. Нејзините поштенски код е 40162.

Другите се е достапен
Galíndez, 40162, Segovia, Castilla y León,40162 ©2014 Поштенски Пребарување